Zapisz się na newsletter i odbierz fragment e-booka!

Kim jestem i o czym będzie mój e-book?

Jestem Ewa i jestem prawniczką.

Skończyłam prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obroniłam pracę magisterską w Katedrze Kryminologii. Po studiach poszłam na aplikację adwokacką, którą skończyłam trzy lata później. Tuż potem podjęłam decyzję, że nie chcę być adwokatem.

W 2016 roku założyłam bloga Lawyerka.pl . Postanowiłam wtedy, że chcę po ludzku pisać o prawie i pokazywać, że prawnik też człowiek. To z założenia miał być blog, który łączy zwykłe, codzienne, lifestyle’owe treści z prawem.

Wszyscy mówili, że to kiepskie połączenie. Na pewno nie przejdzie. Ale przecież prawo to też jest część naszego życia! Taka sama jak spacer po górach czy malowanie paznokci.

Szukałam czy są podobne blogi w sieci.  Nie znalazłam żadnego. To nie znaczy, że ich  nie było, w  końcu różne rzeczy kryją się w czeluściach internetu. Ale żadnego nie udało mi się na polskim rynku znaleźć.

Zaczęłam pisać z nadzieją, że na mojego bloga wpadać będzie chociaż kilka osób. Mówiłam, że jak będzie to chociaż 50 osób miesięcznie, to będę zachwycona.  Zresztą, myślałam, że i tak znudzi mi się po dwóch miesiącach. Niespodziewanie blog zaczął się rozwijać i dziś czyta go kilkanaście tysięcy osób miesięcznie. Stał się moją największą pasją.

W czerwcu 2017 roku opublikowałam wpis o tym, jak się uczyć do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką. Spotkał się on z przyjemnym odbiorem. Do dziś przeczytało  go ponad 15 000 osób! Kilka miesięcy później napisałam o 5 rzeczach, których nauczyłam się na aplikacji adwokackiej. Ten wpis również wzbudził ogromne zainteresowanie, a ja, coraz częściej zaczęłam dostawać wiadomości z pytaniami o moje doświadczenia na studiach i aplikacji.

Postanowiłam wszystkie moje doświadczenia zebrać w jednym miejscu tak, żeby z jednej strony każdy zainteresowany mógł mieć do nich dostęp, a z drugiej strony, żeby nie zdominowały one tematyki mojego bloga. Jeżeli interesuje Cię to, co mam do powiedzenia – zapisz się na listę zainteresowanych.