2016 – mój pozytywny rok na zdjęciach ( i małe linkowe party!)

Moje małe podsumowanie roku już za mną. 2016 był wyjątkowy pod każdym względem. Działo się wiele, wyjątkowo dużo udało mi się osiągnąć, zmienić. Rozwinęłam się zawodowo, założyłam bloga, zaczęłam się poważnie zastanawiać nad sobą. Ten rok był też dla mnie wyjątkowo trudny. Spadła na mnie cała masa nieoczekiwanych rzeczy i zdarzeń, z których udało mi się jakość wyjść cało, powtarzając sobie, że jeżeli chodzi o zdarzenia losowe, to nie mam wpływu na to, co mnie spotyka, a jedynie na to, jak na trudności zareaguję.
Dlatego na koniec roku robię sobie mały prezent i wrzucam tutaj nietypowe podsumowanie. Nietypowe, bo podsumowuję tylko wybrane, udane i przyjemne momenty. Tak, żeby zakończyć rok dobrym akcentem, podzielić się z Wami pozytywną energią i zachować dobre wspomnienia o mijającym roku. Uwaga! Wpis to czysta prywata, nie ma głębszego przesłania i nie wszystkie zdjęcia będą w akceptowalnej jakości, ułożone i estetyczne. No to do dzieła!

Tydzień lata w styczniu

Kiedy myślę o miłych wspomnieniach mijającego roku nie mogę nie wspomnieć o dobrym jego początku. Tydzień urlopu na Gran Canarii to świetny sposób na rozpoczęcie roku, naładowanie się pozytywną energią i witaminą D. Potem często przywoływałam zapach oceanu, wydmy Maspalomas, urokliwe uliczki Puerto de Mogan i poranne bieganie po piasku. Teraz, kiedy oglądam te zdjęcia w grudniu uśmiech mam od ucha do ucha.

Oby do wiosny
To co mi przychodzi do głowy jeżeli chodzi o kolejne miesiące, to intensywne poszukiwanie wiosny: oznak słońca, wyższej niż zimowa temperatury i pierwszych kwiatów. Spacery i pierwsze nieśmiałe próby obmyślania ciekawych tematów do zdjęć na założone nieco wcześniej konto na Instagramie.

Wiosna wiosną, ale nie mogę nie wspomnieć tu o przełomie majowym. To właśnie pod koniec maja powstała Lawyerka ! Założenie bloga poprzedzała prawdziwa burza w głowie i gonitwa myśli. Z jednej strony chciałam mieć swoje miejsce w sieci, a z drugiej strony myślałam, a po co? A może to strata czasu, a nikt nie będzie czytał, a to głupie i bez sensu i w ogóle. Przemogłam się w końcu z założeniem, że jeżeli po pół roku chociaż kilka osób będzie tę stronę odwiedzać w miarę regularnie to będę zadowolona. Rzeczywistość i statystyki przerosły moje najśmielsze oczekiwania i założenia, prowadzenie bloga i nauka wszystkich tych okołoblogowych tajników i zakamarków stały się dla mnie największą pasją. Serio, to była najlepsza decyzja podjęta w tym roku! Myślę, że to dobry czas, żeby podziękować Wam, czytelnikom, za to, że jesteście, że dajecie o sobie znać. Dziękuję!

Lato

W lecie wszystko weszło na inny level i nigdy już nie wróciło do normy. To czas kiedy sprawiłam sobie nowy, robiący ładniejsze zdjęcia telefon, zaczęłam doceniać małe przyjemności, przeczytałam książkę Kamili Rowińskiej „ Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, starałam się patrzeć na wszystko pozytywnie i dokumentować pozytywne strony życia. Trochę było tak, że w około wszystko się waliło i paliło, a ja na przekór starałam się trzymać mocno i szukać pozytywów. Wiem, że nie każdy jest fanem Monthy Pytona, ale to też czas, kiedy Always look on the bright side of life stawało się moim, powtarzanym w kółko mottem.
Lato to też magiczne poranki i wieczory na balkonie i pierwsze próby medytacji.

Góry

Nie ma końcówki lata 2016r. bez wspomnień o górach. Odwiedziłam Turbacz, Babią Górę i Lubań, przespacerowałam się górami z Wierchomli Małej do Krynicy, zajrzałam do Jaskini Brestovskiej. W swoim szaleństwie udało mi się nawet wypożyczyć rower i wystartować z nim pod górę. Z pewnością nabrałam ochoty na więcej w 2017r.

Końcówka

Końcówka roku to przede wszystkim ostatnie próby wykorzystania sprzyjającej pogody, jesienne spacery a potem oswajanie rzeczywistości i umilanie sobie czasu na przeróżne sposoby. Remont pokoju, wygrzewanie się pod kocem z kotem na kolanach.

Oczywiście we wspomnieniach z końcówki roku nie mogłoby zabraknąć wycieczki do Aten! Słońce, ciepło, piękne widoki i kilka dni bez obowiązków to coś co polecam każdemu pod koniec jesieni albo zimą!

Jestem zwolenniczką podsumowań. Dobrze jest uświadomić sobie co udało nam się osiągnąć a z czym jesteśmy do tyłu i dlaczego. Ale dobrze jest też pokarmić się czasami tym, co pozytywne. Dlatego w ten ostatni dzień roku zachęcam Was  do przypomnienia sobie wszystkich najciekawszych i najfajniejszych momentów mijającego roku.  Mój 2016r. chcę zapamiętać tak jak powyżej, tylko z jego dobrej strony. Zapraszam Was do dzielenia się wspomnieniami, wklejajcie linki do Waszych podsumowań albo wpisów z 2016r., które dokumentują miłe wspomnienia albo, które sprawiły Wam wyjątkową radość! Pod spodem macie taki niebieski guziczek z napisem Add your link. Urządźmy sobie nasze wspólne, pozytywne linkowe party! 

I wszystkiego najlepszego w 2017 roku !!!

 

Scroll to top